Nábytkové závesy, montážne platničky, push systémy a tlmiče na dvierka

Nábytkové závesy na nábytkové dvierka, tlmiče na dvierka pre tiché zatváranie. Závesy /pánty/ na nábytok s drevenými, hliníkovými aj sklenenými dvierkami. V ponuke s tlmením, bez tlmenia aj špeciálne a uhlové závesy.

 

Nábytkové závesy a pánty s tlmeným zatváraním sa postarajú o pomalé a tiché zatváranie dvierok. S našim širokým sortimentom závesov nájdete správne riešenie pre každé dvierka vašeho nábytku.

Koľko závesov je potrebné použiť na dvere skrinky

 

 

Pánty na nábytok - závesy na dvere.

Pri montovaní dvierok na nábytok je jednou z najčastejších otázok: koľko pántov je potrebných na dvierka skrinky. Pri dvierkach do 6kg, výške do 100cm a šírke do 60cm je dobré použiť 2x nábytkový pánt.

 

 

 

 

Odporúčame použiť počet závesov na dvierka podľa hmotnosti:

 

2 pánty pre dvere do 6 kg

3 pánty pre 7 až 12 kg dvere

4 pánty pre 13 až 17 kg dvere

5 pánty pre 18 až 22 kg dvere

 

Čím ťažšie sú dvere skrinky, tým viac pántov vyžadujú. Ak sú dvere obzvlášť veľké, je dôležité použiť viacero pántov, aby sa predišlo možným problémom. Pri kúpe pántov zvážte veľkosť dvierok skrinky.

 

Výška dverí

Pre skrinky s  veľkými dverami je lepšie použiť viac pántov na vystuženie dverí. Správny počet pántov dverí skrinky môže znížiť frekvenciu porúch pántov.

 

Odporúčaný počet závesov podľa výšky je:

2 pánty pre výšku dverí 1000 mm

3 pánty pre výšku dverí 1600 mm

4 pánty pre výšku dverí 2000 mm

5 pánty pre výšku dverí 2500 mm

 

Čo je dôležité pri určení počtu závesov

 

Pri navrhovaní, koľko pántov použiť na dvere skrinky, je potrebné zvážiť niekoľko faktorov. Hmotnosť a veľkosť dverí sú dôležité faktory, pretože ťažšie a väčšie dvere môžu vyžadovať dodatočnú podporu.

 

Správna inštalácia

 

Správna inštalácia závesov dverí skrinky je dôležitá pre zabezpečenie dlhej životnosti a funkčnosti dverí vašej skrine. Závesy by mali byť inštalované rovnomerne a bezpečne, aby sa zabránilo akémukoľvek prehýbaniu alebo nesprávnemu tvaru. Je tiež dôležité použiť správnu veľkosť a typ skrutiek pre vaše pánty, pretože použitie nesprávnej veľkosti môže spôsobiť poškodenie dverí alebo rámu.

V našej ponuke nájdete